Můj příběh

Máš dotaz?

Napiš mi e-mail anebo vzkaz přímo sem:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Moje první pokusy o psaní básní a povídek vznikly paralelně v době, kdy jsem se učila psát.

Na otázku, čím bys chtěla být, až budeš velká, jsem už jako osmiletá odpovídala: „Spisovatelkou.“ Svou první knížku, vlastnoručně svázanou pomocí jehly a nitě, jsem napsala v deseti letech. Byla nedokončená. Došly mi stránky v knize. 

Během dalších let jsem si pravidelně zapisovala své postřehy a vzpomínky

Psaní jsem ale nikdy nestudovala. Ani moje školní slohové práce rozhodně na žádný skrytý talent nepoukazovaly. Asi proto mi bylo doporučeno studovat něco více praktického, jako byla ekonomika podniku na univerzitě v Praze.

Vystudovanému oboru jsem se však nikdy nevěnovala. Namísto toho jsem oprášila své sny, které jsem měla, když mi bylo deset let:

  • Být s klukem s modrýma očima,
  • mít vlastní hotel
  • a být spisovatelkou.

To první se mi už splnilo. Druhý sen je běh na dlouhou trať. První kroky jsem podnikla studiem hotelového managementu ve Španělsku.

V současné době pracuji v New Yorku. Žiji v malém bytě na Manhattanu a konečně se rozhodla nejen psát, ale také vypustit své řádky do světa. Výsledkem byla moje první kniha Moře nálezů a ztrát: Náhodní lháři, vydaná v roce 2016. Její námět a postavy však vznikly před více než patnácti lety.

Dotazník

Na čem hřeším: Sladké (Neměla bych, ale neodolám…)

Čím nepohrdnu: Dobrou kávou

Čemu neodolám: Nakládaný hermelín

Co vůbec nemusím: Čočku a vařený hrášek

Nejsem: Trpělivá

Co mi dokáže vyvolat úsměv na tváři za každých okolností: Obrázek nebo video s morčetem. :-D

Co mi zaručeně hne se žlučí: Když lež, nenávist a hulvátství vyhraje nad pravdou, láskou a slušností!

Kam mě nedostanete: Na horskou dráhu! 😁

Komu se vyhýbám: Lidem, kteří si neustále stěžují, ale ve skutečnosti nejsou ochotni nic změnit.

Nejhorší kombinace: Lidská závist a blbost v jednom.

Jsem: Snílek

Co ještě nemám ráda: Fronty, vítr, leden, horory, smog, lhaní, nespravedlnost, hulvátství, suché oči, jarní alergie, uspěchanost, dobíhání dopravních prostředků, nedochvilnost, čištění sprchového koutu, dělání věcí na povel.

Co naopak miluji: Psaní příběhů, společenský tanec, poznávání nových míst, pláž, procházky po parku, čerstvé květiny, odpolední kapučíno, borůvkové muffiny, modrou barvu, focení všeho kolem, muzikály, vánoční výzdobu, uličky v knihkupectví, historii, smích.