
📱
„Rozhodla jsem se, že tohle bude na dobu neurčitou můj poslední post. Potřebuju si dát dohromady svůj život a to je možné pouze s čistou hlavou. Myslím, že sociální sítě jsou skvělým nástrojem, jak dát o sobě vědět, a taky rychlý a efektivní komunikační prostředek. Jenže celé tohle anonymní online prostředí dokáže být taky dost toxický a právě z toho důvodu se od něj potřebuju odstřihnout.
Dál budu sledovat svoje oblíbence a podporovat projekty blízké mému srdci, ale můj profil bude do budoucna pouze soukromý. A kdo si podle mě zaslouží vaši pozornost?
Pokud hledáte tipy na skvělá rychlá jídla, která ocení především vysokoškoláci na kolejích nebo čerstvě osamostatnění dospěláci, tak mrkněte k Danče. Její recepty jsou jednoduchý na přípravu, a ještě přidává spoustu kuchařských rad a triků. Mám to odzkoušeno a jsou fakt super.
Taky milujete videa s kočičí jógou od Apoleny, mojí další spolubojovnice z Cool Girl!? Prý si podle nich můžete zacvičit i se svým pejskem.
Fanouškům podcastu Na vlně s Anet určitě neušlo, že v pátek vyšla nová epizoda. Anet v ní otevírá dost zajímavý téma. Tak si ji poslechněte.
Nějací taneční nadšenci mezi námi? Tina má novou mobilní aplikaci se suprovýma sestavama pro jednotlivce. Sice netančím, ale věřím, že i takový kopyta jako já, kterým rytmus moc neříká, si tam najdou svůj styl. Apku si normálně stáhnete zdarma.
Taky se k vám dostalo, že Salma získala roli v novém televizním seriálu? Tak jí běžte na její účet pogratulovat. Ta holka jede!
Jo a pamatujete na Kloe? Tak pokud se chystáte dovolenkovat na Mallorce, stavte se v baru, ve kterém pracuje. Její výtvory najdete na jeho oficiálních stránkách. Občas tam dají taky fotky místních plavčíků. Ale to vás samozřejmě vůbec nezajímá…
A pokud náhodou budete v Londýně v době konání půlmaratonu, tak přijďte fandit. Třeba mě tam taky zahlédnete. Jestli se nakonec zúčastním, se ale teprve rozhodnu. Mám dny, kdy jsem přesvědčená, že do toho půjdu, a pak zase dny, kdy mi chybí motivace. Ale tak to prostě je…“
„Připraveni, vážení? Marto?“
Marta zvedne zrak od displeje mobilu, na kterém si pouští video, které zveřejnila před několika týdny. Poslední dobou se k němu vrací stále častěji. Přemýšlí, jak moc je stále aktuální. Zda se její názor na některé věci změnil. Zda vidí svoje rozhodnutí stejně, zda ho nelituje.
Londýnského půlmaratonu se nakonec zúčastnila. Byla to výzva, kterou chtěla pokořit, a cíl, za kterým chtěla jít. Pořád ji baví běhání, pořád miluje závody. Stejně tak ale miluje svůj vysokoškolský život a takhle v pohodě jako letošní jaro se už dlouho necítila. Připadá si sama sebou. Je součástí party skvělých lidí. Milovaná. Milující. Počítá dny do Liborovy maturity, po které je oba čekají tříměsíční prázdniny. První léto, kdy nebude řešit běžeckou sezónu. Následující týdny si tak chce nejen proto užít naplno.
„Jasně,“ usměje se na Edu a telefon zastrčí do zadní kapsy džínů. Pro jistotu se rovnou zachytí rámu otevřeného přívěsu malého zemědělského traktoru, na němž sedí s dalšími sedmi lidmi. Vůz se rozjede a ona se celá zakymácí.
„Na posledním modelu traktoru již přijíždí naše porota v čele s její předsedkyní Martou Zlatou! Přivítejte je společně se mnou!“ hřímá zvučný hlas moderátora studentské akce. Marta se ještě za jízdy postaví, zamává davu studentů před provizorním pódiem a hned si zase rychle dřepne. Přece jen nechce přijít takhle zkraje k úrazu. Navíc před tolika svědky.
Otevřeným prostranstvím mezi budovami fakult Zemědělské univerzity zní pískot a povzbuzující volání. Jakmile vozidlo zastaví, Chrudoš, který je společně s Edou součástí přípravného týmu dnešní akce, Martě nabídne ruku a pomůže jí seskočit z kapoty dolů. Za ní následují další členové poroty, včetně děkanky univerzity.
Postupně je jmenovitě zvou nahoru na pódium, na které vyběhnou po postranních dřevěných schodech. Po každém ohlášení se ozve veselé skandování. Jakmile jsou komplet, všech osm v řadě, moderátor se opět otočí na obecenstvo a ukáže napravo, odkud vozidlo s porotou přijelo.
„Porota je v plném počtu a nám už chybí pouze naše krásné účastnice!“ zvolá nanovo a udělá mohutné gesto ke druhému vozidlu, které pomalu dojede k pódiu a z něhož divákům mává deset vybraných studentek zastupujících jednotlivé fakulty.
Moderátor přichází k Martě s mikrofonem v ruce.
„Jak naše předsedkyně poroty vidí letošní kandidátky Miss Země-dělka?“
„Myslím, že jsou všechny naprosto skvělé a že jako porota budeme mít sakra těžké rozhodování.“
„S letošními kandidátkami ses již seznámila během přípravného týdne. Jen mezi námi, máš vybranou top trojku?“ Moderátor udělá komické gesto, kterým rozesměje diváky.
„Nemám žádnou favoritku,“ prohlásí Marta a okatě mrkne na dívku s číslem pět – Jolu. Nato se zakření na obecenstvo v levé části, kde mohutně skandují její známí a kamarádi. Jakmile se pohledem střetne s Dafné, spontánně jí zamává.
Vedle její bývalé spolubydlící stojí Liv s velkým transparentem na podporu Joly. Tyhle tři se staly nedílnou součástí jejího vysokoškolského života. Dafné přes týden přespává na koleji u Mikeše, jehož spolubydlícího uplácí bratrovými výtvory, a ze Suchdola dojíždí do Karlína. I přesto, že Marta od letního semestru nebydlí v areálu školy, všechny čtyři se alespoň jednou týdně scházejí v místní kavárně, aby si pověděly, co je nového, a probraly poslední drby.
Svým rozhodnutím nenásledovat kariéru profesionální atletky něco ztratila, něco získala. Bylo to buď, anebo. Stejně tak se musela Tina rozhodnout mezi Londýnem a Prahou a Anet mezi přátelstvím a láskou dvou lidí, ke kterým měla blízko. Všechny tři přitom doufají, že si vybraly správně. To ale ukáže teprve čas. Do té doby… Marta očima přejede postavy před sebou postávající na velkém prostranství.
„Tak vážení! Porota a naše krásné soutěžící jsou ready. Nic nám proto nebrání vrhnout se do první disciplíny! Slečno předsedkyně poroty, můžete přivalit sud s otázkami?“
„S radostí. Teda, s pomocí,“ dodá Marta a ukáže na dva mladíky z lesnické fakulty, kteří bez triček a za velkého haló přinášejí na pódium velký sud.
Marta se zhluboka nadechne a demonstrativně si vyhrne imaginární rukávy bílé vestičky.
„Jdeme na to!“ pronese dostatečně nahlas. Nechápe, že se do něčeho takového nechala uvrtat, ale páni, tuhle roli si neskonale užívá.
💛💛💛
The (happy) END

Chceš vědět, jak by se na místě MARTY rozhodli ostatní čtenáři? Hlasuj a poděl se také o svůj názor. Na konci krátkého dotazníku tě čekají ještě 3 bonusové dárky!
