Můj příběh

Máš dotaz?

Napiš mi e-mail anebo vzkaz přímo sem:

Moje první pokusy o psaní básní a povídek vznikly paralelně v době, kdy jsem se učila psát.

Na otázku, čím bys chtěla být, až budeš velká, jsem už jako osmiletá odpovídala: „Spisovatelkou.“ Svou první knížku, vlastnoručně svázanou pomocí jehly a nitě, jsem napsala v deseti letech. Byla nedokončená. Došly mi stránky v knize. 

Během dalších let jsem si pravidelně zapisovala své postřehy a vzpomínky.  O deset let později mi v šuplíku ležely už čtyři tlusté do poslední stránky popsané sešity formátu A4.

Psaní jsem ale nikdy nestudovala. Ani mé školní slohové práce rozhodně na žádný skrytý talent nepoukazovaly. Asi proto mi bylo doporučeno studovat něco více praktického, jako byla ekonomika podniku na univerzitě v Praze.

Vystudovanému oboru jsem se však nikdy nevěnovala. Namísto toho jsem oprášila své sny, které jsem měla, když mi bylo deset let:

  • Být s klukem s modrýma očima,
  • mít vlastní hotel
  • a být spisovatelkou.

To první se mi už splnilo. Druhý sen je běh na dlouhou trať. První kroky jsem podnikla studiem hotelového managementu ve Španělsku.

V současné době pracuji v New Yorku. Žiji v malém bytě na Manhattanu a konečně se rozhodla nejen psát, ale také vypustit své řádky do světa. Výsledkem je má první kniha Moře nálezů a ztrát: Náhodní lháři. Její námět a postavy však vznikly před více než patnácti lety.

Nejnovější ROZHOVOR si přečti